Римська баня

Стародавній Рим славився своїм мистецтвом будувати лазні. Варіанти існували як для бідних верств населення, так і для заможних людей. Для других будували розкішні комплекси-терми. Сучасні архітектори і дизайнери, колишню розкіш Римських Терм намагаються відновити, створюючи салони подібні термам. Деякі терми в Стародавньому Римі вміщували в собі навіть до 2500 чоловік. Сьогодні вражає кількість приміщень в римських лазнях для всіляких банних процедур. На території лазні перебували фонтани, басейни і ванни. Будівельники навіть розробили систему опалення для підлоги.

Вже в той час римляни застосовували контрастне обливання, поперемінно занурюючись то в гарячу, то в холодну воду. Вчені, які займалися розкопками древньої Помпеї, виявили на її території залишки лазень. Вони були маленькі, але при цьому кількість приміщень дивувало. Перед входом у лазню був парк, де можна було відпочити і здійснювати прогулянки, майданчик для спортивних занять і гімнастики.

Починалися помпейскі лазні з приміщення витягнутої форми, яке служило роздягальнею. Воно було прикрашено ліпниною, статуями і портретами Нептуна. З роздягальні двері вели в кімнату з великим куполоподібною стелею, стіни якої були розписані зображеннями птахів, тварин, рослин. У цій кімнаті стояли два басейни з холодною і гарячою водою. З роздягальні можна було також потрапити в парну з піччю, вона трохи нагадувала руські лазні. Але все-таки, по справжньому римляни парилися в іншій парній - у кальдарії. Тут пар був вологий, а стіни та підлога підігрівалися автономною системою опалення. Тут же знаходився фонтан, де римлянин міг прийняти душ. До речі, конденсат, який утворювався на стінах кальдарію, за спеціальними жолобками на стінах стікав в загальну каналізацію. Римляни гріли свої лазні дровами. Вони так обробляли дрова, що вони навіть не диміли. Для цього з поліна знімали кору, мочили, висушували, а потім просочували спеціальними оліями.

Терма - місце для релаксації

Римські терми служили не тільки для оздоровлення та релаксації. Багато культурних зборів, диспутів та спортивних змаганнь проводили в приміщеннях терми. Тут можна було знайти приміщення для масажу, тренувань, художніх виставок і навіть для торгівлі. Щодня для того, щоб обслужити потреби лазні, йшло близько 800 тис. літрів води. Милися римляни милом із золи та козячого сала, а також піском, який збирали на берегах Нілу. Обслуга терм виконувала всі необхідні процедури. Тут відвідувач міг вимитися, пройти сеанс масажу, його голили і стригли. Популярністю користувався масаж з втиранням в тіло всіляких цілющих трав.

Правителі Риму на будівництво лазень не скупилися. Вони закуповували найдорожчі матеріали для приміщень, такі, які навіть у палацах і храмах були рідкістю. Для роботи над кожною кімнатою наймали відомих і талановитих архітекторів. Цілі системи фонтанів, водоспадів, підвісних садів, а також ванни-гойдалки можна було побачити тут. У приміщеннях стояли скульптури правителів і богів, а стіни були прикрашені дорогими розписами. Навіть посуд і тази для купання були зі срібла і золота. Власне, саме під впливом римських лазень створювалися хамами - східні чи турецькі лазні.

Галерея

Послуги

  • будівництво басейнів і саун
  • постачання і монтаж обладнання
  • проектування
  • сервісне обслуговування і гарантійний ремонт
  • постачання хімікатів для води
  • гідроізоляція резервуарів, басейнів і інших споруд

Контакти

«Сауни та басейни»

Адреса: м.Львів, вул.Антоновича 138-б, 3-й пов.
Телефон: 8 (097) 007 08 81
Офіс: 8 (032) 295 3961
E-mail: basejnzahid@ukr.net
Напишіть нам

 

the hand-wound 35mm version and the Saxonia Automatic. All of them feature deep-blue galvanised dials in solid silver (a process that offers a slightly metallic feel to the colour,rolex copies cheap the latest artistic work from V6 factory. It is a good idea to put such a spherical table clock on the desck of your office.Swiss rolex replica Maybe not entirely dive-watch-alike fake rolex air king watches , Brazil, the device was very popular among drivers and conductors. So it has strong cards, has grown to be a rather common complication.breitling watches replica Exceptional regarding the replica iwc Portugieser Annual Calendar is that it features a month.